Ponzi Mine’nin Eski Sevgilisinden Çarpıcı İddia! ‘Para Veriyordu, Onu Mutlaka Birileri Koruyor’

Birçok ünlü isimi dolandıran ‘Ponzi Mine’ lakaplı Mine Mumcu’nun eski erkek arkadaşı Aykut Sağlam, Mumcu’nun savcı ve polislere para verdiğini iddia ederek ‘Onu mutlaka birileri koruyordur.’ dedi.

Kamuoyunda ‘Ponzi Mine’ olarak bilinen aralarında basketbolcu Semih Erden ve Eski Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez’in oğlu Muhammed Burak Görmez’in de olduğu bir çok kişiyi dolandıran Mine Mumcu’nun eski erkek arkadaşı çarpıcı iddialarda bulundu.

Halk TV’den Fırat Fıstık’ın haberine göre, Mumcu ile birlikte yargılandığı davaların bazılarından beraat, bazılarından ise hapis cezası alan erkek arkadaşı Aykut Sağlam, dolandırıcılık sürecinde yapılan oyunu şu ifadelerle anlattı: ‘Bir keresinde Yahudi bir iş insanı olarak tanıttı kendini. Yem pozisyonuna düştüm özetle. Eski eşi üzerinden askerleri de dolandırmış, daha sonra tutuklandı. Ben de Mine gibi telekomünikasyon işlerindeydim. Onu kendi çevremle tanıştırdım. Benim kendi çevremle de iş çevirdiğini çok sonra fark ettim.’

Bir noktadan sonra Mine Mumcu’nun kendi çevresinden aldığı paraları ödemek için çaba sarf etmeye başladığını söyleyen Sağlam, “Bu paraların nasıl ödeneceğiyle ilgili yol yöntem aradım. En sonunda da ona yöneltilen tüm suçlamalar bana da yöneltildi. Töhmet altında bırakıldım. Polise benim üzerimden rüşvet verilmiş. Polis bile davada ‘Ben Aykut’u tanımam etmem’ dedi” ifadelerini kullandı.

Emekli polis memuru Celaleddin Ari, Mine Mumcu ile yargılandığı davada 100 yılı aşkın hapis cezası aldı.

Sağlam, Mumcu’nun polis vve savcılara rüşvet verdiğini iddia ederek, savcı Lütfi Karabacak’ın açığa alınma sebebinin bu olduğunu söyledi.

Hakkında birçok soruşturma, dava ve hapis cezası bulunan Mine Mumcu’nun nerede olduğu ise ana sorulardan biri. Sağlam, yakın bir zamanda lüks bir araçla gezerken Mine Mumcu’yu gördüğünü söylerken “Onu mutlaka birileri koruyor. Yoksa bu kadar sürede dışarıda gezmesi normal değil” dedi.

Meslekten atılan Lütfi Karabacak’ın ‘Rüşvet’ yazışmaları dosyada yer aldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir