Önümüzdeki sömestr tatilinde Persona 4 Golden oynamanız için nedenler

Persona 4 Golden, hem uzun kış gecelerinizi ısıtacak hem de sizi fantastik bir maceranın içine çekecek.

Bu yıl, Persona dünyasına ilk adımımı attım. Korku sever biri olarak, görsel romanlara ve sıra tabanlı savaşlara büyük bir ilgi duyduğum halde, bu deneyimi daha önce yaşamamıştım. Persona oyunları, oynamak için bekleyen oyunlar listemde bir süredir yer alıyordu. Persona 4 Golden’ın bu yıl Nintendo Switch’e gelmesiyle, artık bu oyunları oynamanın zamanı geldiğini düşündüm.

Persona 4 Golden ile başlamaya karar verdim. Bu, hem Persona 5 Royale hem de yakında çıkacak olan Persona 3 Reload oyunlarına geçiş yapmam için iyi bir temel oluşturacaktı, çünkü hepsi bağımsız hikayeler içeriyor. Okul üniformamı giyip, Fuji Dağı’ndan esinlenen ve sürekli felaketlerle dolu gizemli ama bir o kadar da samimi Inaba kasabasına dalış yaptım.

Persona 4 Golden ile bu kadar büyüleneceğimi tahmin etmemiştim. Atlus, derinlikleri olan karakterler yaratıyor ve onları, tekrarlayan savaş mekanikleri olmasına rağmen tatmin edici olan bir dünyada yerleştiriyor. Oyunda bazı ürkütücü şakalar ve dinamikler var ki, bunlar da her şeyi daha da ürkütücü hale getiriyor. Bu cinayet-macera oyunu, tarzıyla ve hızla bağlanacağınız karakter kadrosuyla dikkat çekiyor.

Eğer bilmiyorsanız, Persona 4‘te bir yıl boyunca yeni bir okula taşınan bir öğrenciyi oynuyorsunuz. İlk başta her şey normal görünüyor… ta ki işler kararmaya başlayana kadar. Şehir hayatından uzakta, baş karakterimiz çeşitli ilginç kişiliklerle arkadaşlık ediyor. Ancak ölü bedenler telefon hatlarına asılmaya başladığında, işler değişiyor. Persona 4, hızla karanlık bir hal alıyor ve bu çeşitli arkadaş grubu, olan bitenin arkasındaki gerçeği ortaya çıkarmak zorunda kalıyor.

Önümüzdeki sömestr tatilinde Persona 4 Golden oynamanız için nedenler

Oyunda karşınıza çıkan karakterler oldukça ilginç; korkaklar, sert adamlar, genç idolalar ve hatta bir oyuncak ayı. Bu karakterlerle dövüşerek zindanları keşfederken, televizyonun içindeki bir dünyada buluyorsunuz kendinizi. Evet, Persona daha da tuhaf bir hale geliyor ve işte bu yüzden bu oyunu çok seviyorum. Persona 4‘ün popüler karakteri Dojima ile ilişkinizi merak ediyor olabilirsiniz ya da devam eden seri cinayetlerin arkasındaki gerçeği öğrenmeyi dört gözle bekliyor olabilirsiniz. Persona 4 Golden, 70 saatten fazla süren oyun boyunca sizi ekrana kilitliyor.

Bu oyunu tartışmayı çok sevdim. Oynarken, arkadaşlarım sürekli katilin kim olduğunu ve gizemi çözüp çözmediğimi soruyordu. Konuşulacak sonsuz konu var. Televizyonumda başka bir boyuta açılan bir portal mı var? Ve neden konuşan bir oyuncak ayı, Teddie adında, var? Ayrıca tüm bu tuhaf gölgeler ne? Daha önce Persona oynamamış olmam, keşfedecek çok şey olduğu anlamına geliyordu ve hiçbiri ezici gelmedi. Tuhaf, eğlenceli ve sık sık güzel – Persona 4 Golden’ı oynamak için bu kadar uzun süre beklediğim için utanıyorum ve nihayet bu yıl bunu yapmış olmaktan mutluluk duyuyorum.

Gelecek yıl, Persona 3 Reload hakkında neler olduğunu görmek için sabırsızlanıyorum. Belki de ondan sonra Persona 5 Royale’e de el atarım…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir