G20 Zirvesi’nde ikinci gün: Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın diplomasi trafiği sürüyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hindistan’ın başkenti Yeni Delhi’de 2023 G20 Liderler Zirvesi’ne katıldı. Erdoğan, ilk gün “Tek Dünya” temasıyla gerçekleştirilen günün ilk oturumunda yer aldı. Zirve kapsamında ikili görüşmelerini de sürdüren Cumhurbaşkanı Erdoğan, ilk olarak Japonya Başbakanı Kişida Fumio’yu kabul etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ikili görüşmeleri kapsamında , Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Devlet Başkanı Şeyh Muhammed Bin Zayed Al Nahyan ile bir araya geldi.

Daha sonra Brezilya Devlet Başkanı Luiz Inacio Lula da Silva bir araya geldi.

Erdoğan, ikili görüşmelerine Güney Kore Devlet Başkanı Yoon Suk-Yeol ile devam etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, zirve kapsamında, Türkiye, Meksika, Endonezya, Güney Kore ve Avustralya’dan oluşan kıtalar arası gayriresmi istişare ve eş güdüm platformu MIKTA üyesi ülkelerin devlet başkanlarıyla bir araya geldi.

Almanya Başbakanı Olaf Scholz ile görüşen Erdoğan son olarak Dünya Bankası Başkanı Ajay Banga ile de bir görüşme gerçekleştirdi.

Diplomasi trafiğinde ikinci gün: İlk görüşme Prens Selman’la

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 18’inci G20 Liderler Zirvesi kapsamında bulunduğu Hindistan’ın başkenti Yeni Delhi’de, Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed Bin Selman ile bir araya geldi.

Erdoğan’ın, zirvenin “Tek Gelecek” başlıklı üçüncü oturumuna katılması ekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir