İslam Memiş gram altın için ‘kararınızı gözden geçirin’ diyerek uyardı: 10 bin TL’niz varsa…

Altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş, gram altın için yeni uyarılar yaptı. Gram altındaki hareketlilik baş döndürürken, yatırımcısı da ne yapması gerektiği konusunda kararsız. Gram altındaki yükselişlerden sonra altın satılmalı mı, altına yatırım sürmeli mi? İslam Memiş bu sorulara yanıt ararken, 10 bin TL’lik bir yatırım üzerinden örnek verdi.

“Altın almayı ihmal etmiş, düğün yapacak, altın yatırımı yapacak olanlar da bu kararını gözden geçirmeli. Elinizi çabuk tutun, son alım fırsatları geliyor. Bundan sonra tekrar yukarı yönlü hareketlerini devam ettirecek bir altın fiyatları var.”

“İlk etapta 1450 lirayı bekliyoruz ancak ons tarafında da o günkü koşulları gözden geçirmek istiyoruz. 2350 dolar üzerinde ataklar görürsek 1550 lirayı konuşabiliriz gram altında.”

“Yatırımcıya göre, beklentisine göre, vadesine göre cevaplar değişebilir ama elimde 10 bin lira var, yıl sonuna kadar paraya ihtiyacım yok, euro-sterlin eğer bir kağıt para tercih edecekseniz avantajlı.”

“Euro dolar paritesinde 1.15, sterlin-dolar paritesinde 1.30’lu rakamları bekliyorum. Yüzde 50 emtia, yüzde 50 döviz şeklinde değerlendirebilirsiniz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir