Avrupa da Neler Yenir

Avrupa turu yaparken birbirinden hoş lezzetleri tatmak mümkündür. Bu lezzetleri tadarak Avrupa seyahatini çok daha hoş bir hale getirebilirsiniz. Avrupa’da yer alan İngiltere burada bulunan Londra şehri aynı zamanda Fransa Paris gibi ülke ve şehirlerin her birinde birbirinden farklı lezzetleri tatmak mümkün.

Paella İspanya

Paella yemeği İspanya’da meşhur olan geleneksel yemeklerden biridir. Pirinç yemekleri arasında en güzel ve en farklı tada sahip olan bir lezzettir. Safran kokusu Deniz mahsulleri, domuz eteği ve tavuk eti gibi lezzetlerin birleştirilmesi ile oluşturulan bu pirinç oldukça hoş bir lezzettir. Avrupa turu yaparken İspanya yolunuz düşerse mutlaka atmanız gereken bir yemektir.

Pizza İtalya

Pizzam ülkemizde tüm dünyada en çok yapılan yemek türleri arasında yer alıyor. Esas çıkışı İtalya olan pizza İtalya’da ünlü şefler tarafından yapılan ve farklı çeşitleri ile sunulan en önemli cast food yemekleri arasında yer alır. Özellikle ince hamurlu ve odun ateşi ile yapılan pizzalar İtalya’da herkesin tattığı ve en çok beğenilen lezzetler arasında yer alıyor. Yurtdışı turları esnasında mutlaka tatmanız gereken lezzetlerden biridir.

Escargot Fransa

Salyangozun pişirilmiş hali olan bu lezzetle birlikte şarap ve birbirinden farklı sosun birleşimi ile ortaya oldukça hoş bir lezzet çıkıyor. Sarımsak aromatik tatlar ve tereyağının birleşimi ile ortaya çıkan salyangoz şimdiye kadar denediğiniz bütün lezzetlerden farklı olabilir. Yurt dışı turu ile bu meşhur Fransa salyangoz yemeğini tadabilirsiniz.

İngiliz Kahvaltısı

İngiltere turu yaptığınız zaman özellikle İngiliz kahvaltısına mutlaka tatmalısınız. İçerisinde mantar yumurta fasulye domates gibi pek çok farklı lezzetin birleşimi olan bu tabak oldukça doyurucu bir şekilde servis edilir. Yanına ise güzel bir kahve ya da çayla beraber tükettiğinizde damak zevkinize hitap eder. Pek farklı lezzetin bir arada bulunduğu bu İngiliz kahvaltısı İngiltere’de hemen her kafede yer alır.

Kumpir

İngiltere turu esnasında kumpir de rahatlıkla tadabileceğiniz ve çok beğenebileceğiniz lezzetler arasında yer alıyor. Ülkemizde de pek çok mekânda rastlanılması mümkün olan kumpir ’de patates tereyağı kaşar ve birbirinden farklı lezzetlerin bir araya gelmesiyle oluşturulan hoş bir lezzet ortaya çıkar. Aynı zamanda doyurucu olması ile bilinen kumpir büyük ebatlarda yapıldığı için ve isteğe bağlı farklı lezzetlerle yapıldığı için herkese uygun şekilde yapılabilir. İngiltere’de pek çok farklı mekânda rastlamak mümkün.

Borş Çorbası Ukrayna

Borş Çorbası Ukrayna’nın geleneksel lezzetleri arasında yerini alıyor. Pancar çorbası ve sebze ağırlıklı bir çorba olarak bilinmesine rağmen sığır eti de içerisinde kullanılır. Koyu bir kıvama sahip olması ile birlikte hem görüntü hem de lezzet olarak pek çok kişinin tadabileceği hoş bir çorbadır. Sürekli olarak bir restoranda bulmanın yanı sıra özellikle Özel günlerde Ukrayna’da en çok tercih edilen çorba türüdür.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir